Categories
Uncategorized

İlhamönemli olmasının 7 nedeni

İlhamönemli olmasının 7 nedeni

Müsabakalar aynı anda hem en kötü hem de en iyi deneyimlerdir. Orada, katılımcılar zihinlerine ve bedenlerine zarar verebilecek sayısız başarısızlıktan acı çekmek zorunda kalacaklar. Ancak korkularını yenerlerse ve başarısızlıklarından ders alırlarsa, büyük ödüllerle ödüllendirilecekler! 

Bugün Kupa Bardak Lari’de bu büyük ödüllerden birine, bir kupaya ve insanların onu almasının neden önemli olduğuna odaklanacağız. 

Daha çok çalışmak için fiziksel bir teşvik

Kupalarla ilgili en iyi şey, sıkı çalışmanın meyvesini verdiğinin fiziksel olarak sürekli hatırlatıcılarıdır. Bu hatırlatma, insanları gelecekte daha fazla kupa alabilmeleri için daha çok çalışmaya teşvik eder. Onları, daha zorlu zorlukların üstesinden gelebilecek daha tutkulu ve çalışkan insanlar yapmak. 

Bir hatırlatma give-up asla

Benhep gerilemeler olacağını unutmamak önemlidir. Daha iyi katılımcılardan kişisel insan hatalarına kadar, bir kişinin sıkı çalışmasının ödüllendirileceği her zaman değildir. Kupalar aracılığıyla, bu düşük anlar daha az acı verici hissedecek çünkü daha önce başarılı oldukları için insanlara tekrar denemeleri için ilham verecekler.

Başkaları için ilham kaynağı

Bir kupa, sadece ona sahip olanlar için harika bir şey değildir. Başarısız olanlar veya ilk kez yarışmaya katılan yarışmacılar için bir kupa, kendilerinin daha iyi bir versiyonu olmaya çalışmaları için onlara ilham verecek! Bir başkasının ödülü, onlara hayatta yeni bir amaç yaratmaları ve sonunda kendilerini daha fazla uygulamaya koymaları için ilham verebilir. 

Güvenilirliğin bir temsili   

Daha sonra, bir kupa, bir kişinin güvenilir olduğunu sembolize eder. Doktor veya avukat muayenehanelerinde görüldüğü gibi, onları odanın her yerinde ödüllerini sergilerken bulacaksınız. Bunun nedeni, övünmek değil, müşterilerine yaptıkları işte mükemmel olduklarını göstermek istemeleridir. 

Önem belirtisi

Sayısız insanın zihinsel sorunlarından biri, kendilerini özel hissetmemeleridir – onlarla aynı şeyi yapabilen başkaları da vardır. Kupalarla, bu sorun ortadan kalkar çünkü kupa, diğerlerinin üzerine çıktıklarını gösteren fiziksel bir önem işareti haline gelir. 

Fiziksel bir hedefe ulaşmak için

İnsanlar görsel yaratıklardır. Daha iyisini yapmak için bize ilham verecek hedeflerimizi görmeyi ve tutmayı seviyoruz. Başarmak istediğimiz şeyi gördükçe, kendimizi daha da çok çalışırken bulacağız ve artık yaşamdaki alakasız şeyler tarafından dikkatimiz dağılmıyor. 

Fiziksel bir takdir işareti

Övgüler ve ‘teşekkürler harika olsa da, biz insanlar fiziksel bir takdir işaretine sahip olmayı tercih ederiz. Kupalar daha iyi hissettirir çünkü bu, başkalarının bize verdiği takdiri hatırlatan, gözlenebilen ve hissedilebilen bir ödüldür. Bunun yaptığı şey, moralimizi yükselttiği için zihnimizi daha iyi bir yere yerleştirmektir. 

Kupanın gücünü asla küçümsememek gerekir. Bronz, gümüş veya imrenilen altın kupa olsun, insanları tüm sıkı çalışmaları için ödüllendirdiği için büyük bir güce sahiptir. 

Takımınızı ödüllendirmek ve daha iyisini yapmaya teşvik etmek için Kupa Bardak Lari’deki özel kupalarımızı onlara hatırlatmayı unutmayın!